Widoczne żyły w wieku 15 lat - jak je zlikwidować?

Dzień dobry! Mam 15 lat i borykam się z pewnym problemem od wakacji. Mam małe żyłki na udach i ostatnio znalazłam też jedną na stopie, co to może być i jak sobie z tym poradzić? Nie chcę wyglądać 'jak stara babka', a moja mama mówi, że to samo kiedyś zniknie. Problem w tym, żeby jakoś to ukryć albo zlikwidować, skoro w lato mam nosić szorty. Proszę o pomoc. ;(
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

To, czy ma Pani do czynienia z żylakami powinien ocenić lekarz. Jest duże prawdopodobieństwo, iż owe "żyłki" są powierzchniowymi naczyniami krwionośnymi, które mogą być widoczne u osób szczupłych. Nie jest to wtedy żadną patologią. Mimo wszystko proponujemy konsultację z lekarzem, by wykluczyć potencjalne schorzenia naczyniowe.