Widoczny ropień po ukłuciu się kolcem flądry

Mężczyzna,51 lat W sierpniu ukłułem się w palec kolcem flądry.Palec pomimo leczenia 3 antybiotykami nadal puchnie, a ręka drętwieje.Morfologia w normie, oprócz płytki krwi 129 K/qi, CRP- <1.0 mg/L , mocznik w surowicy 32 mg/dL, kwas moczowy w surowicy 7,5 mg/dI, kreatynina w surowicy 0,76 mg/dL, EGFR >=60 mI/min/1,73m^2, OB 8 mm/h USG palca - widoczny ropień, prześwietlenie - ubytek kości w dalszym ciągu utrzymuje się obrzęk. Co mam dalej robić ? Gdzie szukać pomocy?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę zgłosić się do chirurga. Zawartość ropienia musi być ewakuowana.

Pozdrawiam.