Mężczyzna , 38 lat Dzień dobry czy ortopeda coś pomoże jeżeli mam wielopoziomowe zwyrodnienie kręgosłupa bez przepuklin ale daje o sobie mięśnie nóg i szybko się męczą szybko mogę iść i po schodach też ale później mam zawroty głowy i trochę mi kark sztywnieje a muszę przyznać ze mam też lordoze splycona szyjna bo co tusze szybko to się wydaje ciężką głową a szyją napięta u neurologa byłem to tylko zapisał ćwiczenia zabiegi typu prądy pole magnetyczne laser i czy kołnierz ortopedyczny konieczny czy operacja.cz
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: