Więzozrost strzałkowo-piszczelowy i śruba korowa

5 maja miałam operację na więzozrost strzałkowo-piszczelowy, od tamtego czasu mam śrubę korową. Chciałam zapytać czy dobrze robię, iż już po 8 dniach od operacji obciążam stopę, chodzę bez kul (po operacji nie obciążałam jej, zaczęłam po 8 dniach). Mój lekarz twierdzi, że tak, ale ja mam wątpliwości, czy to nie za szybko. Nogi nie mam spuchniętej, czasami boli gdy chodzę, ale codziennie też wykonuje ćwiczenia na staw skokowy.

Szanowna Pani,
Obciążanie nogi po zespoleniu więzozrostu piszczelowo-strzałkowego, kiedy jeszcze nie została usunięta śruba zespalajaca, jest dużym błędem. Proszę poczekać do dynamizacji, czyli usunięcia śruby zespalajacej, która powinna nastąpić 6-8 tyg od zabiegu i wtedy zacząć obciążać nogę.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu