Wizyty kontrolne po urodzeniu dziecka

Witam. Moja przyjaciółka kilka m-cy temu urodziła dziecko. Ale do tej pory nie była na wizycie kontrolnej :( Mówi że nic jej nie dolega, nic ją nie boli tylko miesiączki ma nieregularne. Bardzo się o nią martwię. .. czy jeśli np macica by się źle obkurczyla to dawała by jakieś niepokojące oznaki? Ania boi się teraz iść do lekarza bo jej głupio że nie poszła wcześniej i że to zaniedbana. . Mam ochotę zaciągnąć ją tam siłą. Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Ciąża i poród wywołują wiele zmian w organizmie kobiety i wskazana jest kontrola, zwykle zaleca się 6-8 tygodni po porodzie. W przypadku poważnych powikłań na pewno byłyby objawy. Na pewno wskazane jest wykonanie badania ginekologicznego, usg oraz cytologii. Także proszę koleżankę namówić lub zaciągnąć siłą:)
Pozdrawiam