Wodnisty stolec w godzinach porannych

Witam, Zawsze mialam stolec prawidlowy. W godzinach porannych, raz dziennie. Obecnie jedynie co sie u mnie zmienilo to to, ze czesciej mam luzny stolec, czasami nawet wodnisty. Czy to sie nadaje do dalszej diagnostyki? Nie zauwazylam, zeby to bylo zwiazne z dieta.Nic nie boli. Pol roku temu bolal brzuch,ale minelo (usg ok, tylko duzo gazow w jelitach). Pozostal problem ze stolcem. Nie ma krwi,sluzu, parcia tylko te luzne stolce, zawsze rano. Bola rowniez ledzwia.nie wiem czy to z tym laczyc.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani jak często występują luźne stolce. Trudno zatem ocenić czy istnieje potrzeba dokładniejszej diagnostyki. Właściwie warto byłoby jednak wykonać badanie kału i podstawowe badania laboratoryjne. Ewentualnie może się Pani także skonsultować ze specjalistą gastroenterologiem.