Wskaźnik masy ciała u 28-latki

mam wzrost 173 i waze 54 czasem mniej waga pokazuje i mam 28 lat . wedlug BMI mam nadwage, co mam zrobić pojsc do lekarza, wszystko pewnie przez prace, bo strasznie sie denerwuje mam nerwice:( prosze o porade

Witam serdecznie. Według BMI ma Pani niedowagę (BMI wynosi 18,0). Polecałabym konsultacje ze specjalistą np. lekarzem, dietetykiem, psychodietetykiem. Jednak w pierwszej kolejności warto wybrać się do lekarza rodzinnego i ustalić przyczynę niedowagi. Po porady żywieniowe zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Pani BMI wynosi 18 jest to wartość poniżej normy. BMI wylicza się dzieląc wagę w kg przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Na pewno nie ma Pani nadwagi. A zresztą BMI nie jest najlepszym i najbardziej rzetelnym wskaźnikiem. Ważniejsza jest np. ilość tkanki tłuszczowej. Jednak to można oznaczyć tylko na specjalistycznym sprzęcie. Ale proszę być spokojna Pani waga jest prawidłowa.