Wyczuwalny guzek w piersi a wcześniejsze problemy z włókniakami

Witam serdecznie mam takie pytanie moja mama na początku roku miała mammografię nic nie wykazało jednak teraz się martwi wcześniej miała włókniaki teraz ich nie pokazało jednak wyczuła sobie jakiś małą gulkę .Czy jest to powód do zmartwienia?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

proponowałabym zgłosić się do lekarza i wykonać USG piersi. Skoro w przeszłości występowały włókniaki najprawdopodobniej jest to kolejny włókniak. Biorąc jednak pod uwagę, że średnio co 10ta kobieta zachoruje na raka piersi ostrożności nigdy za wiele.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko