Wydłużenie czasu krwawienia miesięcznego a wyznaczenie dni płodnych

Witam Ja mam pytanie zawsze miesiaczke miałam 5 dni teraz mam az 10 dni teraz nie wiem jak mam obliczyc sobie dni płodne bardzo bysmy chcieli z narzeczonym drugie dziecko juz w ciagu 2 lat poroniłam juz 2 razy :( a i zawsze miała miesiaczke co 28 dni a teraz miałam po 26 dniach prosze o pomoc i z góry dziekuje Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieją sposoby pozwalające na określenie dni płodnych na podstawie długości cykli i czasu krwawienia jednak są one mało precyzyjne. Najważniejszą zasadą jest to iż owulacja czyli uwolnienie komórki jajowej następuje zwykle 14 dni przed miesiączką. Około 3 dni przed tym faktem i 4 dni po są dni płodne. W tym czasie najlepiej prowadzić starania o ciążę.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
wyznaczanie dni płodnych w tym wypadku jest niepewne proponuję poczekać do następnego cyklu.
Pozdrawiam.