Wyjaśnienie wyników morfologii 2-miesięcznego niemowlaka

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników morfologi 2miesięcznego synka, wizytę mam za 2 tygodnie, a wyniki mnie niepokoją. Dziecko było szczepione 16dni przed pobraniem krwi. Nie przechodziło żadnych infekcji.: Granulocyty segmentowane 21% Limfocyty 78% Monocyty 1% WBC 6,29g/l RBC 3,53T/l Hemoglobina 10,4g/dl Hematokryt 29,2% MCV 82,7fl MCH 29,5pg MCHC 35,6 g/dl Płytki krwi 426G/l MPV 8,0fl %neutrocytów 16,4, %limfocytów 75, %monocytów5,2, %eozynocytów 2,9, %bazocytów 0,5 Liczba neut 1,03g/l

Milena Lubowicz

Na okres 2-3 miesiąca życia dziecka przypada fizjologiczna niedokrwistość, gdyż szpik dziecka jeszcze nie produkuje odpowiedniej ilości krwinek, a kończy się zapas od mamy- jest to normą. Jeżeli chodzi o rozmaz, to przewaga limfocytów nad neutrocytami też jest charakterystyczna dla niemowląt oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Można powiedzieć, że obniżenia niektórych wskaźników są charakterystyczne dla wieku dziecka.
Pozdrawiam