Wyjście z odchudzania i uniknięcie efektu jojo

Jak uniknąć efektu jojo? Witam! Jak wyjsc z diety,mierze ok 165 cm i waze 44,20 kg i dość mocno ograniczalam spożywane kalorie czy dam rady uniknąć efektu jojo? Dodam,że odchudzam się od kwietnia, zaczynałam od 1200 kalorii, teraz az spadłam do 300 kcl na dzień, więc prawie nic nie jem, co i jak dodawać,żeby nie przytyć. Codziennie ćwiczę aerobik od 30-60, 90 min. Jem głównie owoce i warzywa, i jogurty,

Witam!
Pani wypowiedź jest niepokojąca, masa ciała jest niska, natomiast dieta zbyt rygorystyczna. Należy wagę jak najszybciej ustabilizować już nie odchudzać się. Co dwa tygodnie należy wprowadzać nowe produkty, powoli w małych ilościach w 4-5 etapach. Powoli węglowodany, sery, orzechy, migdały, galaretki owocowe, budynie, warzywa strączkowe i zwiększać kaloryczność diety ok 400 kcal/ dzień co tydzień.
Pzdr,
dietetyk kliniczny
Patrycja Kłósek

Witam,
doprowadzenie swojego organizmu do takiego wyczerpania jakie Pani sobie zafundowała, jest skrajnie niewłaściwe. Pani zapotrzebowanie kaloryczne na przeżycie jest min 1300 ckal a Pani odchudzanie rozpoczęła od 1200. Spożywanie na dziś 300 ckal powoduje, że organizm czerpie energie z Pani organów wewnętrznych, tak więc każdy z nich jest bardzo obciążony i kompletnie nieodporny na jakiekolwiek choroby. Powrót do normalnego odżywiania będzie długim i bardzo mozolnym procesem i nie powinna Pani robić tego na własną rękę! Proszę w swojej okolicy znaleźć dietetyka i czym prędzej umówić się na spotkanie!!!
Sylwia Beyer-Wygońska

Witam serdecznie,

Głodówki oraz diety niskokaloryczne są największym błędem, jaki możemy popełnić chcąc schudnąć, zwalniają metabolizm. Tempo metabolizmu powinno powrócić do stanu sprzed odchudzania, ale trzeba czasu i Pani zaangażowania.

Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej diecie. Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Na początku może Pani zauważyć nawet wzrost wagi ale z czasem metabolizm wskoczy na wyższy poziom tylko trzeba cierpliwości. Nie rezygnuje Pani jeżeli zobaczy na wadze kilka kresek w górę. jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Witam, przytoczony opis sytuacji i sposobu postępowania ociera się wręcz o zachowania anorektyczne. Myślę, że bardzo dłuuuuga droga przed Panią, organizm doznał silnego szoku metabolicznego i bez bardzo częstych konsultacji z dietetykiem (co kilka dni) trudno będzie uniknąć efektu jojo.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl.

Serdecznie pozdrawiam