Wymioty i biegunka po zażyciu pigułki antykoncepcyjnej

O17wziełam pigułkę antykoncepcyjną tak jak zawsze.Od 19 niestety pojawiła się biegunka najpierw lekka,później bardzo ostra i wodnista,równocześnie ok 21 Doszły wymioty.Wydaliłam 9tą tabletkę. Nie wiedziałam,kiedy to się skończy,bo co chwila musiałam biegać do łazienki,wiec kolejna tabletkę przyjęłam o 1 w nocy,czyli miała 4 Godziny do tej ostatecznej godziny 5 rano na wchłonięcie się(12godzin).czy antykoncepcja jest zachowana,czy muszę się dodatkowo zabezpieczać?jeśli tak,to jak długo?

Małgorzata Panek

Proszę przyjmować tabletki o stałej porze, jednocześnie stosując przez kilka dni dodatkowe zabezpieczenie. W razie wątpliwości proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam