Wynik badań TSH a prawdopodobieństwo niedoczynności tarczycy

Witam, chciałam zapytać o niedoczynność tarczycy. Wszystkie objawy ( zmęczenie, senność, brak koncnetracji, zaburzenia metaboliczne, zaparcia, zanik miesiączek, bóle głowy, niskie ciśnienie) wskazują u mnie na niedoczynność tarczycy i tak też stwierdził mój ginekolog. Wyniki badań: TSH3 2.91 a po zażywaniu leków euthyrox 25mg (ok. 3 miesiące) wynik wygląda w ten sposób: 1.99ulU/ml Wczoraj byłam u endokrynologa który stwierdził że jestem zdrowa. Nie wiem co mam myśleć i co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik TSH warto zestawić z wynikiem fT4 co daje większą istotność diagnostyczną. Na pani miejscu stosowałbym się do zaleceń endokrynologa w tym zakresie.