Wynik badania anty-TPO, fT4 i TSH

witam,miałam zrobione badania anty-tpo,wynik jest podwyższony(44.9 a powinien być do 34),badanie ft4 i tsh mam dobre,mój lekarz mówi że to niedoczynność tarczycy i dlatego tyję i nie chudnę,bardzo boję się tej kolejnej choroby,wizytę w poradni endokrynol mam dopiero w październiku.czy jest to uleczalna choroba?czy da się zrobić coś by nie tyć??jestem przerażona.do tego mam astmę oskrzelową i jestem po 2 operacjach kręgosłupa.proszę o jakąś pomoc co robić.

Szanowna Pani,
nie ma w tej chwili powodu do obaw. w oparciu o te wyniki należy podejrzewać zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Jeśli wyniki badań hormonów są w normie, nie wymaga Pani teraz leczenia tyroksyną, spokojnie więc może Pani poczekać na termin konsultacji endokrynologa.
Pozdrawiam
dr R.Anielski