Wynik badania VIDAS TPSA i stan po usunięciu nerki

Mam 70 lat, badanie VIDAS TPSA 4,42 ng/ml, czy to jest prawidłowe. Mam usuniętą jedną nerkę z powodu torbieli bez podejrzenia o nowotwór. Czy to jest prawidłowe, czy mam poddać sie badaniu TRUS?

Aleksander Ropielewski

Jest to wynik z pogranicza normy i ważna jest ewolucja wartości PSA w czasie. Być może konieczne będzie wykonanie biopsji oraz zbadanie frakcji wolnej PSA przed podjęciem decyzji odnośnie zabiegu.