Wynik cytologii i stosowanie dopochwowo progesteronu

Witam, odebrałam wczoraj wynik cytologii. Wskazuje II grupę, łagodne zmiany zapalne i infekcję HPV. Martwi mnie to, ponieważ jestem w ciąży. Moja ginekolog zbagatelizowała sprawę i powiedziała, że nie wymagam dalszej diagnozy i leczenia. Możliwe jest, że z biegiem czasu komórki jeszcze bardziej się zmienią i będę mieć III grupę? Przed badaniem zażywałam dopochwowo progesteron, wystąpił obrzęk i alergia. Czy komórki po uczuleniu mogą wyglądać podobnie do tych zmienionych przez HPV?

Witaminy w ciąży

Wielce Szanowna Pani ! Pytanie trudne, ale moim zdaniem po rozwiązaniu należy wyjaśnić sprawę. W tej chwili ciąża jest najważniejsza. Ponadto nie wiem ile czasu jest do porodu. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa

Proszę się nie martwić, ryzyko zmian jest niskie. Ja dla pewności i uspokojenia Pan wykonuję Kolposkopię która jest całkowicie bezpieczna wciąży. Serdecznie zapraszam.