Wynik mammografii a możliwość nawrotu nowotworu

Witam Panie doktorze.Moja prawa pierś usunięta w 1999 r./nowotwór złośliwy/ i miałam chemioterapie przez pół roku, wraz z hormonoterapia przez 4,5 roku. Obecny wynik mammografii w drugiej piersi następującej treści:na godz.12/3 cm o/b jest silne i wysycone zagęszczenie 2-x12 mm- do pilnej weryfikacji. Oczekuje na termin USG zrobiłam marker ca 15-3 mam wynik 18,7. W 1989r, miałam na tej piersi tzw."wyłuszczanie" bez zmian nowotworowych.Proszę o poradę. czy mam powody myśleć o nawrocie choroby.

Owo podejrzenie nie może być ignorowane i nie traktujemy go jako wznowy. To ewentualne kolejne, nowe ognisko. Najpierw należy jednak przeprowadzić wskazaną przez lekarza weryfikację. Wówczas będzie można podejmować decyzje. Pani już zna charakter tej choroby i wie Pani, że nastawić trzeba się pozytywnie. To jedyna droga do osiągnięcia celu.