Wynik morfologii krwi i problemy żołądkowe

Witam dzis dostalam wyniki morfologii prosze o pomoc MCV-79,2obnizne MCH-25,6 OBNIZONE MCHC 32,3 OBNIZONE LEUKOCYTY ERYTROCYTY NORMA HEMTOKRYT I HEMOGLOBINA TEZ W NORMIE JEDYNIE PDW 68,9 ZAWYZONE ORAZ CH 25,6 ZANIZONE PLYTKI KRWI TEZ W NORMIE ZELAZO - 53 TEZ W NORMIE CO MNIE MARTWI BO PANI DOKTOR PRZED BADANIEM PODEJRZEWALA ANEMIE .. do tego dodam ze mam od 2 msc problemy z zolądkiem cigla zgaga cos jak "wiercenie" w zolądku dlatego tez nie mam apetutu po gazowanym sie "wiercenie"nasila

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli poziom hemoglobiny jest prawidłowy, to anemię możemy wykluczyć. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Pełny wynik morfologii proszę skonsultować z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. A propos dolegliwości żołądkowych, to proszę porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym, przy czym najpewniej warto byłoby pomyśleć o włączeniu inhibitora pompy protonowej, który powinien spowodować ustąpienie dolegliwości.