Wynik TK jamy brzusznej i opis wątroby

Witam. Moja babcia otrzymała wynik TK Jamy Brzusznej. Babcia jest po wycięciu prawego oka rok temu ze względu na czerniaka oka i po nowotworze złośliwym krtani w 1988 roku. W wyniku TK moją uwage przykuło zdanie: W prawym płacie wątroby kilak hyposedyjnych zmian wlk do 21mm- meta. Moje pytanie brzmi - czy słowo kilak w pierwszym zdaniu to zwykła literówka i chodzi o kilka hyposedyjnych zmian, czy ma to coś wspólnego z kilakiem? Co oznacza to słowo meta? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

czy słowo kilak w pierwszym zdaniu to zwykła literówka i chodzi o kilka hyposedyjnych zmian?
- to na pewno literówka i zapewne chodzi o kilka zmian
czy ma to coś wspólnego z kilakiem?
- nie ma to nic wspólnego z kilakiem
Co oznacza to słowo meta
- meta to skrót od łacińskiego słowa metastases czyli przerzuty (przerzuty odległe nowotworu pierwotnego do wątroby)