Wynik TK trzustki u 68-latki

Kobieta, 68 lat Witam, niedawno zrobiłam sobie TK i wyszło, że w obrębie głowy trzustki widoczna zmiana ogniskowa hypodensyjna wielkości 23 mm X 16 mm, nie ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu - obraz TK sugeruje torbiel. Moje pytanie to czy powinnam być zaniepokojona, jakie jest leczenie w tym przypadku i co oznaczają słowa zmiana ogniskowa hypodensyjna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zmiana ogniskowa oznacza wyodrębniony fragment nieprawidłowej tkanki. Zmiana hypodensyjna to natomiast zmiana o niższej gęstości w stosunku do otaczającej tkanki. Proszę nie bagatelizować wyniku, tylko udać się do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje dalszym postępowaniem.