Wynik tomografii i USG wątroby

WITAM, proszę o wyjaśnienie badania, mąż będzie miał wyzytę dopiero za 1.5 tygodnia, 1,5 roku temu mial guza wątroby. Badanie tomografu 3 miesiace temu wykazało tylko stłuszczenie, dziesiejsze USG: W obrębie segmentu IV lub VIII wątroby, podprzeponowo obszar hipoechogeniczny o wym. 26x19mm, niejednorodny, w części śrdokowej o wyższej echogeniczności, w jego obrębie pojedyńcze przepływy naczyniowe. Poza tym wątroba o podwyższonej echogeniczności o cechach stłuszczenia. Czy to może być wznowa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tak, wynik badania może świadczyć o wznowie, jednak konieczne jest wykonanie badań dodatkowych, dokładna analiza tomografii sprzed 3 mies. i ew. jej powtórzenie. Dopiero na tej podstawie będzie można określić charakter zaobserwowanej w USG zmiany.