Wynik wymazu z kanału szyji macicy

Dzień dobry, na wyniku z wymazu z kanału szyjki macicy widnieje zapis "Ureaplasma ≥10^4" Szczepów brak Wzrostu brak Patogenów alarmowych brak Poniżej kilka antybiotyków i wszystkie oznaczone W (wrażliwy). Czy jest to wynik potwierdzający infekcję, czy nie? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam Czy oznacza to obecność

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w szyjce macicy w warunkach prawidłowych nie ma obecnych drobnoustrojów. Pani wynik świadczy o zakażeniu bakteriami Ureaoplasma spp., które są wrażliwe na wszystkie testowane w laboratorium wykonującym Pani oznaczenie antybiotyki. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza prowadzącego, który zaleci odpowiednie leczenie antybiotykowe. Z pozdrowieniami.