Wyniki badań hormonalnych i podejrzenie PCOS

Witam, mam problem z hormonami, pół roku temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne a dzisiaj odebrałam wyniki, lekarz mi powiedział ze podejrzewa pco Jestem załamana i boje sie ze nie będę mogła mieć dzieci Gonadotropina : powyżej górnej normy. FSH 6,8 iu/L (3.0-9.0) LH 12 iu/L (2.0-11.0) E2 240 pmol/L (150.0-1000.0) FAI 4,6 (0.0-4.0) SHBG 26 mol/L (35.0-100.0) Badanie było robione w 16 dniu cyklu. Miałam rownież usg dopochwowe wynik : liczne pecherzyki. prosze o odpowiedz. Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki mogą wskazywać na PCO. Niestety nie napisała Pani czy ma Pani jakiekolwiek objawy androgenizacji. Jest to natomiast jeden z kryteriów rozpoznania PCO. Sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym, który postawi "ostateczne" rozpoznanie.