Wypadanie włosów przy tabletkach antykoncepcyjnych

Dobry wieczór stosuje tabletki antykoncepcyjne diamilla, mam kłopot odkąd co je stosuje strasznie wylatują mi włosy czy powinnam je odstawić? owszem pójde do swojego lekarza z tym... stosuje je 12 dni. Jestem po porodzie i dlatego zdecydowałam się by ponownie nie zajść w ciąże.. co mam zrobić bo tabletek dużo mi zostało a szkoda mi ich wyrzucać...

Elżbieta Rhone

Witam,
jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych może być wypadanie włosów. Jeśli jest to dla Pani problemem należałoby je odstawić (ewentualnie spróbować innych). Ważne jest też żeby upewnić się, że nie ma innych czynników mogących powodować wypadanie włosów.