Wywołanie miesiączki po laparoskopii

Witam.
Ponad 3 tygodnie temu miałam robioną laparoskopię (nakłuwanie jajników, uwalnianie zrostów). Do tej pory nie dostałam miesiączki.

Proszę o informację czy można po laparoskopii powinnam wziąć jakieś leki na wywołanie miesiączki?
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nie ma póki co potrzeby wywoływania miesiączki. Nie powinna ona być znacznie opóźniona z powodu samego zabiegu. Być może zaszła Pani w ciążę? Jeśli wykluczy Pani taką możliwość, wykonując test ciążowy, to pozostaje cierpliwie czekać, z pewnością krwawienie wkrótce się pojawi, jeśli minął już termin spodziewanej miesiączki.
Pozdrawiam serdecznie!