Wzdęty brzuch po posiłku

Witam, od jakiegoś czasu bez względu na co to zjem chwilę po posiłku mam bardzo wzdęty brzuch i boli. Siła bólu jest różna, ale za każdy razem jest on dość dokuczliwy. Podobne objawy powtarzają mi się co kilka miesięcy i trwają ciągiem po kilkanaście-kilkadziesiąt dni. Jak mogę z tym walczyć?Co to może być?

Witam! Jeśli uczucie wzdęcia brzucha nie jest stałe najprawdopodobniej spowodowane jest połykaniem nadmiernej ilości powietrza, jedzeniem w stresie i pośpiechu, spożywanie napojów gazowanych oraz produktów wzdymających (groszek, kapusta, słodycze, czosnek). Proszę spróbować zaobserwować które pokarmy mają tendencję do nasilania wzdęć i wyeliminować je z jadłospisu.