Wzrost wagi a bolesność kręgosłupa

Jak schudnac prosze o pomoc. Jestem po 50 mam chory kregoslup z uciskiem na nerwy, mialam dosyc bolu zdecydowalam sie na 5 zastrzykow sterydowych nie myslalam ze przybedzie mi 5 kg a i tak mialam 10 kg nadwagi. Zastrzyki pomogly mi tylko chwilowo dalej cierpie a kilogramy zostaly. Zaraz bedzie m-c jak byl ostatni zastrzyk mam nadzieje ze wiecej nie przytyje bo i tak przy moim chorym kregoslupie to tragedia. Bardzo prosze o rade co mam jesc zaznaczam ze nie toleruje nabialu.Pozdrawiam Teresa

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim należy prowadzić możliwie aktywny tryb życia. Dieta jaką Powinna Pani stosować powinna być bogata w warzywa, potrawy gotowane i kwasy tłuszczowe wielonienasycone. Unikać bezwzglednie należy słodkich napojów i słodyczy oraz potraw smażonych. Ponadto dieta powinna nie pokrywać w pełni Pani zapotrzebowania energetycznego, tylko wtedy możliwe jest zrzucenie zbędnych kilogramów.