Z czego mogą wynikać takie objawy podczas przyjmowania tabletek?
Przyjmuje tabletki hormonalne Slinda od 4 miesięcy. Do tej pory krwawienia nie występowały prawie wogole. Inaczej było przy piątym opakowaniu bo już 3 dni przed zastosowaniem tabletek placebo zaczęłam krwawić. Są to raczej skrzepy i śluz trwa to już od 2 tygodni i przez pierwsze pięć dni bardzo opuchly mi piersi, były też bardzo bolesne. Nie są obfite ale samo chodzenie w podpaskach przez tak długi czas jest bardzo uciążliwe, szczególnie, że 8 miesięcy temu przechodziłam lewostronne zapalenie przydatków i boję się kolejnej infekcji. Choruję na Hashimoto i nerwicę więc dodatkowo przyjmuje letrox, escipram i od tygodnia Bupropion. Miesiąc temu byłam u ginekologa, cytologia, wymaz i obraz USG w porządku.

KOBIETA, 37 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
w związku z występowaniem u Pani przedłużającego się krwawienia, które pojawiło się podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych, powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa, ponieważ opisane objawy mogą wskazywać na obecność choroby, np. infekcji intymnej, która rozwinęła się po ostatnim badaniu, niewykluczone jest również, że istnieją u Pani zaburzenia hormonalne, które lekarz może zechcieć sprawdzić, kierując Panią na badania krwi.
Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących krwawień śródcyklicznych:
https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka
https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka
https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny
https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-zapobieganie