Zaburzenia kompulsywnego objadania się po anoreksji

witam ma problem schudla bardzo wpadlam w anoreksje w szkole sie ty zajeli noi przytylam objadalam sie teraz am wahge normalna ale wciaz nie potrafie przestac sie objadac co robic

Witam serdecznie,

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą mającą swoje podłoże w psychice. Chorowała Pani na anoreksję więc Pani organizm jest już bardzo wyniszczony. Proszę nie zwlekać tylko udać się o pomoc do specjalisty - najpierw psychologa a potem dietetyka. Uważam że nie poradzi sobie Pani sama z objadaniem się i nie obejdzie sę bez pomocy lekarzy. Uświadomi sobie Pani że ma dla kogo żyć, że chce być zdrowa i silna i że wygra Pani z chorobą!! Ze szczerego serca namawiam do wizyty w poradni.

W razie dodatkowych pytań l zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Witam.
W Pani przypadku wychodzenie z anoreksji powinno odbywać się stopniowo zwiększając porcję posiłków i spożywanych kalorii. Zbyt szybkie zwiększanie porcji posiłków może doprowadzić do tzw. rozciągnięcia żołądka. Proszę jeść 5 razy dziennie o stałych porach, posiłki powinny składać się z warzyw, chudego mięsa, ryb ( od 2-3 razy w tygodniu), owoców, pieczywa ciemnego razowe lub graham.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam. Trudno wyobrazić mi sobie skuteczne leczenie zaburzeń jedzenia bez psychoterapii lub terapii rodzinnej. Dość często zdarza się, ze anoreksja przechodzi w bulimię. Czy po tych napadach objadania się wymiotuje Pani lub się przeczyszcza? Proszę zadbać o terapię dla siebie lub/i dla całej swoje rodziny. Pozdrawiam