Zaciśnięcie rowków mózgowych w tomografii komputerowej głowy
Mam 33 lata. Na oddział neurologii trafiłam z silnym bólem głowy od ok. 24 godzin, nieustającym po środkach p/bólowych. Pobrano płyn mózgowo-rdzeniowy, badanie jest OK. Natomiast nie rozumiem opisu tomografii komputerowej: układ komorowy nieco asymetryczny, lewa komora boczna nieco szersza od prawej, słabo widoczne bruzdy boczne, rowki mózgowe zaciśnięte. Co to oznacza?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Droga Pani!
Opis badania przez Panią przedstawiony jest zbyt mało szczegółowy, co nie pozwala na jego precyzyjne zinterpretowanie bez zobaczenia zdjęć z badania.
To, co Pani napisała, wskazuje na nieznaczny obrzęk mózgu (zaciśnięcie rowków mózgowych i niewidoczne bruzdy boczne oraz niesymetryczność komór bocznych). Prawdopodobnie potrzebne będzie wykonanie tomografii komputerowej z kontrastem lub też rezonansu magnetyzcznego głowy. Pod postacią obrzęku mózgu mogą stać różne przyczyny - oba te badania pozwalają wykryć większość z nich.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.