Zaczerwienienie i zgrubienie pod pachą a powiększony węzeł chłonny

Witam, kilka dni temu, pod pachą, mniej więcej na środku, pojawiło mi się nie wielkie zaczerwienie, w zasadzie ledwo widoczne. Przy dotylku można wyczuć niewielką jakby kulkę, która boli. Nigdy wcześniej mi się to nie zdażyło, po mimo golenia pach. Tydzień wcześniej byłam przeziębina. Wydaje mi się, że to węzeł chłonny, który się znacznie powiększył. Czy może to być coś poważniejszego? Gosia

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Możliwe, że jest to powiększony węzeł, jednakże mogło też dojść do zapalenia mieszka włosowego lub powstania czyraka. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, proszę udać się do lekarza rodzinnego, który w razie konieczności przepisze maść z antybiotykiem.
Pozdrawiam