Zagęszczenia w piersiach po mammografii

Mam 48 Lat i proszę o informacje byłam ostatnio na badaniach mammograficznych i przysłano mi i informacje ze pierś o budowie tłuszczowo-gruczołowej w piersi prawej w miejscu-wg tarczy zegarowej : godz 1 jest zagęszczenie o średnicy 38mm i zaburzenie architektury ,skala Birads o bardzo prosze o informacje jestem załamana myślami o nowotworze .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spokojnie. Wskazana jest weryfikacja poprzez wykonanie biopsji. Większość zmian w piersiach nie ma charakteru nowotworowego, a jeżeli nawet są to zmiany łagodne.