Zalegająca flegma w przełyku a refluks

Od 3 m-cy mam zalegającą flegme w przełyku + kaszel wywołany podrażnieniem. Choruje na refluks, choć ostatnio nie daje osobie znać. W czerwcu miałam szmery w oskrzelach. BYłam u lek. rodzinnego i laryngologa /tutaj stweirdzona nadwrażliwość tchawicy wywołana remontem/ Bralam leki w kolejności: elofen, sinupret, acodin, budiar, prospan, avamys, fluimail, levoprent. W nocy jest spokój. Po przebudzeniu też mam ok godziny też sielanke. Potem zaczyna nachodzić flegma. Co mam robić? Proszę o rade.

Witam,
najczęściej flegma bierze się z nadmiaru śluzu w organizmie. Śluz pojawia się wówczas, gdy jemy produkty nabiałowe i cukrowe. Wystarczy odstawić cukier i produkty mleczne na jakiś czas, by problem zmalał. Pomagają też gotowane zbożowe śniadania, np. kasza jaglana z bakaliami, owocami, oraz jarskie zupy na kolację z dobrym tłuszczem, np. masłem klarowanym.