Zapalenie w wyniku gastroskopii z wycinkami

Miałam robioną gastroskopię z wycinkami. Wykazały one zapalenie przewlekłe stopnia średniego o małej aktywności (wycinek z antrum) oraz zapalenie przewlekłe stopnia małego o małej aktywności (wycinek z trzona). Test na h. pylori ujemny (rok temu miałam, badanie z kału, przeszłam leczenie). Czy obecne zapalenie może być skutkiem tego zakażenia hp? Ewentualnie co może być jego przyczyną? Jak się je leczy? Wiem, że to pytania do lekarza kierującego, ale do wizyty zostało trochę czasu. :)

Czy obecne zapalenie może być skutkiem tego zakażenia hp?
- Nie, to zapewne jakaś całkiem niezależna sytuacja nie związana z zakażeniem H.pylori. Ewentualnie co może być jego przyczyną?
- Stan samoistny, być może związany z trybem życia, dietą, zażywanymi lekami - na to pytanie musi odpowiedzieć lekarz prowadzący (zbyt mało informacji klinicznych).
Jak się je leczy?
- W sposób typowy czyli leki obniżające kwasowość soku żołądkowego oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka.