Zastosowanie tabletki awaryjnej a spodziectwo u dziecka

Jakiś czas temu wzięłam tabletke "po", bo nie planowalismy dziecka, po pół roku, jednak zdecydowalismy się na dziecko i okazało się że nasz synek ma spodziectwo... zaczęłąm analizować skąd się wzięło i znalazłam gdzieś ze jedna z substancji w tych tabletkach moze powodować spodziectwo!!!!!!!!!! Czy mam racje? Jeśli tak - dlaczego nie ma takich ostrzeżeń nigdzie????? Gdybym wiedziała że tak sie stanie nigdybym nie wrzuciała wcześniej tych hormonow w swój organizm!!!

Proszę się niedenerwować to nie Pani wina , tbletki po przyjęte tyle wcześniej na pewno nie wywołały spodziectwa, ale Duphaston ( progesteron ) może je wywołać.