Zatrzymanie miesiączki i intensywne bieganie

Witam . W tym roku skończę 19 lat . Mój problem polega na tym że od trzech miesięcy nie miesiączkuje. Dużo czytałam o zatrzymaniu miesiączek . Otóż tego wcześniej biegałam bardzo intensywnie po 58 minut ! i jadałam 5 posiłków dziennie ( małe porcje ) . Zawsze gdy wracałam z biegów wracałam cała zmęczona i padnięta z sił. Teraz przestałam biegać ale jeszcze wykonuje ćwiczenia na mięśnie brzucha. Ciągle mam podkrążone oczy i czuje się czasem senna. Jak myślicie co mi może być ?.

Aleksander Ropielewski

Duża aktywność fizyczna i obciążenia treningowe mogą być przyczyną zatrymania miesiaczki. Bez całościowego badania trudno jest mi jednak to stwierdzić jednoznacznie.