Zawroty głowy i dreszcze

WITAM MAM 31 LAT OD KILKU DNI MAM ZAWOTY GŁOWY A TEMU TOWARZYSZĄ MI DRESZCZE UCZUCIE JAKBY GŁOWA MIAŁA MI ZARAZ PĘKAĆ CZYMMOZE BYC TO SPOWODOWANE. DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ
31 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisane dolegliwości mogą sugerować nadczynność tarczycy lub nieprawidłowości w zakresie ośrodkowego układu nerwowego. W diagnostyce różnicowej należy wziąć pod uwagę zaburzenia lękowe (nerwica). Proponuję oznaczyć TSH, które jest podstawowym badaniem laboratoryjnym opisującym czynność tarczycy. W przypadku wartość nieprawidłowych wskazana jest konsultacja z endokrynologiem i wykonanie dalszych badań. Po ustaleniu konkretnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Możliwe iż konieczna będzie konsultacja z neurologiem. W przypadku prawidłowych wartości TSH proponuję skonsultować problem z internistą, mogą być wskazane takie badania jak: EKG, Holter EKG, morfologia krwi, OB, CRP, badanie ogólne moczu.