Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia i skrócenie cyklu

Witam ! Podobnie jak w innych wątkach wzięłam dwie tabletki antykoncepcyjne mercilonu jednego dnia i została mi ostatnia z blistra w związku z czym skróciłam swój cykl brania tabletek do 20 dni, teraz pytanie Czy w dalszym ciągu bezpiecznie będzie jeśli po 20 dniach brania tabletek zrobię 7 dni przerwy i 8 dnia rozpocznę nowy blister ? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane postępowanie nie zmniejsza skuteczności antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.