Skrócenie okresu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w cyklu

Witam, ze względu na dolegliwości żołądkowe zdecydowałam się skrócić okres przyjmowania tabletek do 20 dni, a potem rozpoczęłam przyjmowanie tabletek placebo. (Biorę ZOELY 24+4) Czy zamiast 4 dni, mogę przyjąć 3 i skrócić w ten sposób przerwę o jeden dzień? W ten sposób wróciłabym do pierwotnego dnia przyjmowania tabletek i byłoby to dla mnie wygodniejsze. Czy to jednak byłby zbyt duży szok dla organizmu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jak najbardziej może Pani skrócić przerwę. Takie postępowanie nie wpłynie negatywnie na Pani organizm ani na skuteczność antykoncepcji. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Proszę stosować tabletki według instrukcji. Stosowanie leku niezgodnie z zaleceniami producenta niesie ryzyko działań niepożadanych i brakiem skutecznego działania antykoncepcyjnego.