Skrócenie cyklu do 18 dni - czy to wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Czy mogę skrócić branie tabletek i zamiast brać je 21 dni to wziąć 18 pigułek, zrobić 7 dni przerwy i znowu zacząć je brać już normalnie, tak, jak się powinno przez 21 dni? Czy jeżeli tak zrobię, będzie miało to jakiś wpływ na skuteczność tabletek w ciągu tych 7 dni przerwy?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie takie postępowanie nie powinno wpłynąć na skuteczność tabletek. Nie jest to jednak schemat zarejestrowany przez producenta, więc postępuje tak Pani na własną odpowiedzialność.