Zgrubienie na brzuchu a wykluczona przepuklina

Witam! W lewej stronie brzucha mam jakieś zgrubienie, cały brzuch mam spuchnięty jak piłka, jednak z lewej strony bardziej, mam ten brzuch nierówny.Nie wiem jak to wyjaśnić, lekarz rodzinny podejrzewał przepuklinę,chirurg wykluczył i każe zrobić tomograf, na który czeka się b.długo. Dlatego szukam porady tutaj. Co to jest? Dodam, że jak dotykam tego zgrubiałego czegoś po l.stronie to mocno pulsuje. Jestem przestraszona. Proszę o radę.

Bez bezpośredniego badania trudno mi odpowiedzieć na takie pytanie. Jeśli chirurg nie stwierdził przepukliny to na pewno to nie jest przepuklina. I skoro po bezpośrednim badaniu nie wyjaśnił czym jest to zgrubienie to tym bardziej mnie jest ciężko. Dlatego radzę wykonać TK jamy brzusznej jak zalecił chirurg badający, bo zapewne tylko te badanie zapewne wyjaśni co powoduje to zgrubienie.