Ziarnistości toksyczne w granulocytach oboj. a ospa

Córka miała ospę cały czas miała kaszel, również przed ospą. Wczoraj lekarka wysłuchała coś w oskrzelach, nie dała antybiotyku, tylko ventolin - pomógł na kaszel i lek przeciwwirusowy -groprinosin. Natomiast wczoraj wieczorem i w nocy 40 stopni gorączki. Dzisiaj zrobiłyśmy badanie krwi, i oto wyniki (po trzech dawkach przeciwwirusowego leku): OB 47 granulocyty podzielone 68% , limfocyty 19%, monocyty 8%, ziarnistości toksyczne w granulocytach oboj. +, CRP 5mg/l Czy to bakterie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Badanie nie stwierdza obecności bakterii we krwi, a jedynie świadczy o toczącym się procesie zapalnym, którego przyczyną może być infekcja wirusowa, bądź bakteryjna.