Zielona biegunka i nosicielstwo WZW typu B

Witam. O czym świadczy zielona biegunka ? Jest nosicielka wzwb nigdy wcześniej nie zdarzyło mi sie aż do dziś. Jednak staram sie pochopnie nie łączyć tego z wzwb. Watroba w dobrym stanie więc nie będę panikowac jednak zastanawia mnie kolor zielonkawy co moze oznaczać. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Zielonkawe zabarwienie może zależeć od pokarmów spożytych przez Panią. Występuje często w zakażeniach giardią lamblią. Konkretną odpowiedź dać może jednak tylko badanie kału (inne potencjalne przyczyny to zaburzenia wchłaniania, zaburzenia flory bakteryjnej)

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski