Złe samopoczucie po leku Elicea a terapia

Od 8 miesięcy biorę elicea 5, na lęki,wszystko było ok choć nie wiadomo jak super nie działala,byłam strasznie senna przez cały czas, teraz natomiast oblewaja mnie poty,jest mi nie dobrze i mam wrażenie zawrotow głowy, a także brak chęci do działania,jak nie wezmę tabletki jest ok jak juz zazyje po dwóch godzinach jestem do niczego,od dwóch miesięcy chodzę ba terapię do psychoterapeuty i każe mi odstawić leki,twierdzi że nie są mi już potrzebne, uważa że sama terapia wystarczy,co mam zrobić

Zwykle z takimi decyzjami warto zaczekać na lekarza prowadzącego. Jeśli jednak objawy po zażyciu leku są bardzo uciążliwe warto także skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zdecyduje o zakończeniu lub zmianach w farmakoterapii. Zachęcam także do kontynuowania psychoterapii.

Witam,

jest bardzo prawdopodobne, że może Pani zrezygnować z leków. Jednak proszę pamiętać, że z pewnością nie należy przerywać ich brania nagle, gdyż pojawią się wtedy objawy odstawienia. Polecam więc skontaktowanie się z lekarzem, który zapisuje Pani leki i opracowanie z nim planu zejścia z tego środka. Polegać to będzie na stopniowym zmniejszaniu dawki, cały proces może trwać nawet 2 miesiące.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel