Zmiana terapii z NFZ na wizyty prywatne

Witam w poprzednim poscie pisalam ze chodze na terapie bo bardzo zle znosze smierc taty. Terapeuta chce zebym kontynuowala terapie prywatnie poniewaz ta na NFZ sie juz konczy jednak ta terapia jest meczaca. Odmówilam chodzenia prywatnie. terapeuta nie kryje swojego zdegustowania. wiem ze na terapii obowiazuje szczerosc ale czy terapeuta ma prawo wyptywac mnie na co wzielam kredyt jakie mam raty i ile zarabiam? mam wrazenie ze spawdza czy stac mnie na wizyty prywatne Pozdrawiam

Witam. Trudno się odnieść w pełni obiektywnie do tej sprawy, lecz bardzo możliwe, że pyta aby wiedzieć czy Panią stać na psychoterapię i nie ma nic w tym złego. Byłoby gorzej gdyby pytał z czystej ciekawości a tak pytania wydają się być uzasadnione. Śmiało może Pani powiedziec to co napisała, że myśli że te pytania mają taki charakter. Trzeba zaufać.
Magdalena Brabec

Dzień dobry.

Jak Pani słusznie zauważyła, terapia wiąże się ze szczerością, więc o swoich wątpliwościach co do intencji terapeuty warto się z nim również szczerze podzielić.

Pozdrawiam.