Zmiany deminilizacyjne do 2 mm średnicy w płacie czołowym i ciemieniowym

Boje się ze mam SM. W MRI wyszły drobne zmiany deminilizacyjne do 2 mm średnicy w placie czołowym i Cieminionym. Lekarze twierdzą że według nich to nie jest początek SM. Czy te zmiany mogą być przez to ze jako 3 tygodniowe dziecko byłam niedotleniona i spędziłam tydzień pod tlenem ? Moje dolegliwości to mrowienie/ jakby bol lub lekkie prady w lewej nodze i dloni oraz bol lewego policzka od czerwca. A może to nerwica? w sierpniu umarła bliska mi osoba i od tego czasu mam zaburzenia komorowe

Witam,

Zapewne konsultowała Pani wynik z neurologiem?
Jeżeli nadal, pomimo zapewnień lekarzy jest w Pani lęk dotyczący zdrowia, proszę rozważyć wizytę u psychologa. Czasami śmierć bliskiej osoby generuje lęk o zdrowie własne i bliskich.

Pozdrawiam

Proponuję przekazać w/w dolegliwości lekarzowi rodzinnemu wraz z uzyskaniem skierowania na wskazane badania .Po wykluczeniu zaburzeń fizycznych ,można skorzystać z pomocy psychoterapeuty /najczęściej odpłatnie/,lub poprzez kontakt z poradnią zdrowia psychicznego.Nie jest wykluczone,że dolegliwości są powiązane z utratą bliskiej osoby i spotęgowaniem reakcji lękowej także o własne zycie.
Pozdrawiam i zachęcam.