Zmiany i czerwone plamki na skórze po ospie

Witam serdecznie prawie roku temu byłam chora na ospe. Mam 30lat od tamtej pory walczę z moją skórą. Mam mnóstwo zmian plamki czerwone i tłuszcza się skóra. Lekarze nadal nie wiedzą co jest przyczyną. Zmiany znikają zaleczaja się ale w dniu wystąpienia miesiączki wszystko zaczyna się na nowo gdzie szukać pomocy od czego zacząć to trwa prawie rok

Aleksander Ropielewski

Z racji na związek z cyklem miesiączkowym proponuję konsultacje z endokrynologiem. Możliwe, że przyczyną jest niewygaszona odpowiedź odpornościowa organizmu na wirusa ospy. W dalszej kolejności warto rozważyć konsultację z lekarzem chorób zakaźnych i immunologiem klinicznym. Niestety bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.