Zmiany w kanale szyjki macicy

Witam serdecznie,USG ginakologiczne wykazało u mnie zmiany w kanale szyjki macicy. Z racji, że jestem w połowie cyklu ustaliłyśmy z panią doktor, że poczekamy z badaniamy do zakończenia miesiączki. USG wykazało szyjkę macicy niejednorodnej echogeniczności echogenności. Kanał szyjki poszerzony, o gr. 16 mm z przestrzenią płynową. Na USG opis to- 1 D3.11cm, 2 D2.77 cm, 3 D 1.64 cm. Chcę prosić o wyjaśnienie co konkretnie oznacza wynik badania, z czego może wynikać taka zmiana i jak rzutowa.

Lek. Tomasz Budlewski

Końieczne jest rozszerzenie diagnostyki i w tym momencie mozna jedynie gdybac