Zmieniam tabletki, pierwszą wzięłam podczas plamienia - czy robię dobrze?

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne kilka miesięcy, ostatnio zdecydowałam się na zmianę. Miałam zacząć je brać tak jak to się zwykle postępuję, w pierwszym dniu miesiączki. Zazwyczaj dostałam ją we wtorek (4 dzień po odstawieniu), jednak w poprzedzająca niedziele (2 dzień) rano miałam dość obfite plamienie, które wzięłam za okres i wzięłam pierwszą tabletkę. Plamienie ustało i dziś (w pon) też go nie ma, także przypuszczam, że to jednak nie okres. Czy istnieje możliwość, że tabletka go zahamowała? Wzięłam dziś druga i mam zamiar po prostu iść dalej z opakowaniem i zrobić 7 dniową przerwę. Czy postąpiłam dobrze? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze w zasadzie jak najbardziej istnieje szansa, że plamienie przekształciłoby się w krwawienie, gdyby nie przyjęta tabletka. Ponieważ jednak przyjęła Pani tabletkę, krwawienie najprawdopodobniej już nie wystąpi. Zdecydowanie nie wpływa to jednak na skuteczność antykoncepcji, która jest w pełni zachowana. Proszę zatem dalej przyjmować kolejne pigułki z opakowania, a następnie zrobić klasyczną 7 dniową przerwę, podczas której wystąpi krwawienie z odstawienia.