Zapomniałam 3 tabletek i po tygodniu znów dostałam okres. O czym to może świadczyć?

Dzień dobry. 15 maja normalnie po 7-dniowej przerwie, podczas której miałam normalne krwawienie, jak zazwyczaj, zaczęłam nowe opakowanie tabletek. Tabletki brałam regularnie o ustalonej godz. Niestety zapomniałam 3 tabletek (21-23 maja), gdyż wyjechałam na weekend i ich nie wzięłam. Jak wróciłam, w niedzielę wieczorem dostałam słabego krwawienia. Dziś (poniedziałek) mam normalne krwawienie, tak jak podczas odstawienia tabletek w 7-dniowej przerwie... Biorę tabletki już rok i nigdy nie miałam takiej sytuacji. Zapominałam czasem wziąć góra 2 tabletki, ale nie dostawałam po tym okresu. Z chłopakiem współżyłam, ale jak brałam tabletki... Nie wiem, czy to krwawienie pojawiło się przez to, że zapomiałam tych tabletek? Mam dalej "ciągnąć" to opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę udać do się do swojego ginekologa i poprosić go o zalecenia. Po pominięciu kilku tabletek może wystąpić tzw. krwawienie z odstawienia - jest to reakcja organizmu na spadek poziomu hormonów we krwi. W takiej sytuacji skuteczność antykoncepcji hormonalnej jest obniżona i istnieje ryzyko ciąży. Ponieważ antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu, w takim wypadku najlepiej jest odstawić tabletki antykoncepcyjne do czasu wykluczenia ciąży. Proszę udać do się do swojego ginekologa i poprosić go o zalecenia.

Pozdrawiam!